Dětský koutek

Sjízdná 5554/2a, 722 00 Ostrava - Třebovice

Opening hours

Monday - Friday: 10:00 - 20:00
Saturday - Sunday: 9:00 - 20:00

Store on the map

Ground floor

Zavřít

Contact

Phone: 775 364 368

E-mail: ostrava@koutek-kuk.com

Name of representative:
Lenka Nováčková

Dětský koutek

Některé dětské koutky zanikají, jiné přibývají, rozrůstají se a zdokonalují. Jedním z těch, kterým se daří, je Pohádkový koutek KUK.

Výtvarný návrh pro oba hlídací dětské koutky připravil přední ostravský designér, bývalý šéf Národního divadla moravskoslezského, Alexandr Babraj. Na veselé obrázky na zdi, které vytvářejí iluzi pohádkového světa, byly použity zdravotně nezávadné a ekologické barvy.Vybavení koutku je zhotoveno z přírodních materiálů. Děti nejvíce láká domeček, skluzavka nebo minikuchyňka. Součástí výbavy je také stolek na malování, dětský koberec, velká podložka na hraní Člověče nezlob se a spousty dalších hraček, které jsou mnohým zdejším návštěvníkům vzácné.

Vstup povolen i dvouletým

Koutek je určen dětem ve věku od tří do deseti let. Na žádost rodičů a jejich zodpovědnost obsluha může přijmout i dítě dvouleté, a tím se toto zařízení stává v českých podmínkách výjimečné. Pro zajištění bezpečí a poskytnutí patřičné péče může za zamčenými pohádkovými dveřmi pobývat maximálně sedm dětí při jedné obsluze. Pokud se mezi nimi najde tvor divočejší povahy, může obsluha zastavit přijímání dalších dětí, aby se mohla dostatečně věnovat tomu, kdo to nejvíce potřebuje. Rodiče jsou pomocí mobilního telefonu s personálem neustále ve spojení, a tak se nemusí bát ani o své lítostivé a nesmělé drobečky.V pohádkovém koutku mají službu především studentky zdravotnických nebo pedagogických škol, které také prošly kurzem první pomoci.

Zábava je nenápadně řízena

Děti si volně hrají a obsluha, která si zde v mnoha případech plní odbornou praxi, je dětem neustále k dispozici. Motivuje je, ořezává pastelky, čte pohádky, pomáhá skládat puzzle a také dbá na pitný režim, protože přinesené nebo zakoupené pití je dítěti neustále k dispozici. Specialitou zdejšího prostoru, který je uzavřený a zdmi oddělený od prostředí nákupního centra, je web kamera, snímající dění v koutku. Rodiče se mohou prostřednictvím domovských web stránek www.koutek-kuk.com podívat na to, co se právě v uvnitř děje, a vedení koutku tímto způsobem monitoruje, jak zaměstnanci o děti pečují. Jména všech návštěvníků jsou zaznamenána v počítačové databázi, která střeží, aby si každý, který má narozeniny nebo přijde po desáté, mohl hrát zadarmo. Zhruba čtyřikrát do roka jsou v rámci tohoto pohádkového zátiší pořádány různé malovací nebo dovednostní soutěže.

Maximální počet dětí: cca 7 na jednu obsluhu
Doporučená doba pobytu: 3 hodiny
Věk: Od 2 do 10 let

Ceník:

  • do 60 min. 46,- Kč
  • 61-90 min 62,- Kč
  • 91-120 min 79,- Kč
  • 121-150 min 96,- Kč
  • 151-180 min 113,- Kč

Cena se s prodlužujícím intervalem úměrně snižuje.

Výhody:

  • Kvalifikovaný personál, na který je telefonické spojení.
  • Koutek není přeplněn dětmi.
  • Děti nejsou ponechány pouze samy sobě.
  • Přijatelné ceny.
  • Toaleta uvnitř koutku, děti nemusí vycházet ven .
 

Back to category

Next stores Gifts, Children

Opening hours

Tesco

Tesco

6:00 – 22:00

Stores

Stores

10:00 – 20:00

Gas station

Gas station

6:00 – 22:00

Visit our other shopping centers

UP